Пецаков: Ќе работам за охриѓани, јас и не знам поинаку, за подобар живот, да веруваме во себе, да се избориме за иднината

Во вечерашното обраќање во Охрид, кандидатот за градоначалник за општина Охрид, Кирил Пецаков, истакна дека ќе работи за охриѓани, за нова иднина и подобар ...
| | веќе видена | слични

Ветувањето на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Охрид, Кирил Пецаков дека повторно ќе се издаваат концесии за плажите на Охридското Езеро е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатот за градоаначлник на Општина Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, Кирил Пецаков истакнува дека помените започнаа, а на граѓаните им порача дека истите ги донеле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Позитивните законски прописи мора вистински да се применуваат за правилна урбанизација. Сите активности во иднина има да се спроведуваат согласно законската ...
| | веќе видена | слични

Министерката за култура Ирена Стефоска упати јасна порака дека дивоградбите никогаш повеќе не смеат да му се повторат на градот под заштита на УНЕСКО и потсети ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Драги мои охриѓани, Промените започнаа, ги донесовте вие! Нашите вистински хеори од секојдневието кои ги живеат храбро препреките и ги надминуваат храбро ...
| | веќе видена | слични

На неколку часа пред почетокот на изборниот молк, кандидатот за градоначалник на Општина Охрид од ВМРО-ДПМНЕ Кирил Пецаков заедно со советниците испрати порака ...
| | веќе видена | слични

Промените започнаа, ги донесовте вие, рече на денешната прес конференција кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО ДПМНЕ Кирил Пецаков. Нашите вистински ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 401 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пецаков: Ќе работам за охриѓани, јас и не знам поинаку, за подобар живот, да веруваме во себе, да се избориме за иднината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: