НИКОЈ НЕМА МНОЗИНСТВО ВО СОВЕТОТ НА ГРАД СКОПЈЕ: Еве по колку советници имаат партиите

Според податоците од ДИК, ВМРО-ДПМНЕ освои 18 советнички места во Советот на Град Скопје, СДСМ има 12, ДУИ 5, Левица четири советнички места. Советот брои ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Во попладневните часови видно е зголемена излезноста на граѓаните на гласачкото место 0543 во Дебар, каде се повторува гласањето. – До 15 часот правото на ...
| | веќе видена | слични

На гласачкото место 0543 во Дебар, каде денеска се повторува гласањето и за градоначалник и за советници, до 13 часот забележана е поголема излезност споредено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во недела во Дебар ќе се прегласува на едно избирачко место, откако Управен суд ја прифати тужбата на коалицијата Алијанса за Албанците-Алтернатива, а ДИК врз ...
| | веќе видена | слични

Тоа со оглед дека вкупниот број на запишани избирачи на ова избирачко место влијае врз вкупните резултати во оваа општина. -Прегласување за градоначалник и за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ковачевски периодот ја претставува својата програма пред раководствата на општинските организации, форумите на жени, членовите на Централниот одбор и ...
сите 335 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи, синоќа на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 614 | | | веќе видена

Техничката раководителка на Светска здравствена организација за Ковид-19, Марија Ван Керкова изјави дека според првичните информации лицата заразени со сојот ...
сите 689 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 180 | | | веќе видена

Снег утрово врне во ски центарот Попова Шапка, додека во Маврово сликата од викендов непроменета.Дождот го пролонгираше отворањето на ски сезоната во Маврово ...
сите 240 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НИКОЈ НЕМА МНОЗИНСТВО ВО СОВЕТОТ НА ГРАД СКОПЈЕ: Еве по колку советници имаат партиите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: