Шилегов: Финансиска поддршка за младите родители, средношколците и студентите


Актуелниот и кандидат за градоначалник на сдсм и коалицијата Петре Шилегов, денеска ги повика младите да излезат на вториот круг на изборите за градоначалник ...
| | веќе видена | слични

„Ако дозволиме Генералниот урбанистички план во 2022 година да го донесат истите луѓе што го донесоа во 2012, ќе живееме во истите кризи што ги живееме сега во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Неколку часа пред изборниот молк, кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ и Коалицијата, Оливер Илиевски на својот фб профил упати јавен повик до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Завчера е распишан тендерот за Бас рапид транзитот, што претставува супстуција на трамвај во нашиот град, нешто за кое што зборуваме 40 години. Ние го ...
| | веќе видена | слични

Бени Шаќири, кој освои помалку гласови на изборите од гласовите на коалицијата ЛДП и ДОМ, се фотографираше со Данела Арсовска, во исто време кога лидерот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кумановци добро го познаваат Властимир Алексовски, најновиот кандидат за лидер на СДСМ. Познат како Ваце Мува, тој е легенда низ кумановските улици. Откако ја ...
сите 274 | | | веќе видена

Досега четворица кандидати се пријавија за претседател на СДСМ. Во моментов кандидатура поднесува Јован Деспотовски, актуелен директор на Дирекцијата за ...
сите 231 | | | веќе видена

Од Државниот пазарен инспекторат велат дека Законот предвидува, прво, укажување до трговците за отстранување на недостатоците во спроведувањето на Законот. ...
сите 211 | | | веќе видена

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 155 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 145 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 149 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шилегов: Финансиска поддршка за младите родители, средношколците и студентите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: