ГО ДОБИВМЕ КИЧЕВО, ДА НЕ ГО ИЗГУБИМЕ ПАК: Ахмети бара Албанците од дијаспората да се вратат за гласање

4 копии

Со фотографија на која е самиот со вкрстени раце, лидерот на ДУИ Али Ахмети ги повика Албанците од дијаспората да дојдат на 31 октомври и да гласаат за нивниот ...
| | веќе видена | слични

„Иселувањето е најтешката болест на Албанците во Албанија, Косово, во албанските простори во Македонија, Црна Гора и во Прешевската долина. Тоа го загрозува ...
| | веќе видена | слични

„Стратегијата на ‘односите со јавноста’ на Артан Груби во кампањата во првиот изборен круг беше неуспешна. Затоа ДУИ сега спроти вториот изборен круг ‘фул’ го ...
| | веќе видена | слични

„Неделата ќе биде денот на третата голема албанска победа. Ускана мора да остане град на Албанците, таа е’чистиот идеал’ на Албанците, сон на секој албански ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Четириесетина авиони и стотина автобуси со иселеници Албанци се очекува да пристигнат в петок и в сабота во Македонија, за на 31 октомври, во вториот круг од ...
| | веќе видена | слични

„Кандидатите – Албанци за претседатели на општините се ‘синови на партиите’, која ги кандидирале, и тие работат според нивните наредби, не за подобриот живот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заедно сме биле предизвикани во повеќе наврати и никогаш не се откажале. Сме застанале силно затоа што сме биле заедно, како цел народ посветен на нашиот роден ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на Алтернатива, Африм Гаши на денешната прес-конференција изјави дека кога бил помлад формирал бенд кој се викал „Празни џебови“. На прашање што ќе ...
сите 645 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 416 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 309 | | | веќе видена

Речиси 120 луѓе биле позитивни на тестот за Ковид-19 по посетата на норвешки ресторан каде што се одржал деловен настан кој се претворил во жариште на ...
сите 405 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГО ДОБИВМЕ КИЧЕВО, ДА НЕ ГО ИЗГУБИМЕ ПАК: Ахмети бара Албанците од дијаспората да се вратат за гласање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: