ДИК ги соопшти конечните резултати, во вториот круг ќе се гласа во 44 општини

Град Скопје и скопските општини Центар, Карпош и Шуто Оризари денеска избираат градоначалник. Според податоците на ДИК, излезноста е следна: Аеродром 26,6% ...
| | веќе видена | слични

Во Скопје освен за градоначалник на метрополата се гласа и за градоначалници во четири општини, Центар, Чаир, Карпош и Шуто Оризари. Нашата екипа направи ...
| | веќе видена | слични

Според обработените податоци на Државната изборна комисија до 13 часот најголема излезност на гласачите има во општините Карпош со 29,54 проценти и во Центар ...
| | веќе видена | слични

Според последните податоци на ДИК, во град Скопје по 11 часот на речиси 100% обработени податоци, најголема е излезноста во општината Карпош со 29,54 проценти, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Освен во Сарај во сите други скопски општини излезноста до 11 часот во вториот круг од локалните избори е поголема од првиот круг. Најголема излезност во ...
| | веќе видена | слични

Излезноста до 9 часот во главниот град е 5,10 отсто, што е речиси 2 проценти повисока од првиот круг кој се одржа пред точно две недели. Тогаш до 9 часот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На вториот круг од локалните избори се гласа и за избор на градоначалник на Градот Скопје и на скопските општини Центар, Карпош, Чаир и Шуто Оризари. На ниво ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Алтернатива, Африм Гаши на денешната прес-конференција изјави дека кога бил помлад формирал бенд кој се викал „Празни џебови“. На прашање што ќе ...
сите 646 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 416 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 309 | | | веќе видена

Речиси 120 луѓе биле позитивни на тестот за Ковид-19 по посетата на норвешки ресторан каде што се одржал деловен настан кој се претворил во жариште на ...
сите 405 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИК ги соопшти конечните резултати, во вториот круг ќе се гласа во 44 општини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: