ДИК ги соопшти конечните резултати, во вториот круг ќе се гласа во 44 општини

Град Скопје и скопските општини Центар, Карпош и Шуто Оризари денеска избираат градоначалник. Според податоците на ДИК, излезноста е следна: Аеродром 26,6% ...
| | веќе видена | слични

Во Скопје освен за градоначалник на метрополата се гласа и за градоначалници во четири општини, Центар, Чаир, Карпош и Шуто Оризари. Нашата екипа направи ...
| | веќе видена | слични

Според обработените податоци на Државната изборна комисија до 13 часот најголема излезност на гласачите има во општините Карпош со 29,54 проценти и во Центар ...
| | веќе видена | слични

Според последните податоци на ДИК, во град Скопје по 11 часот на речиси 100% обработени податоци, најголема е излезноста во општината Карпош со 29,54 проценти, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Освен во Сарај во сите други скопски општини излезноста до 11 часот во вториот круг од локалните избори е поголема од првиот круг. Најголема излезност во ...
| | веќе видена | слични

Излезноста до 9 часот во главниот град е 5,10 отсто, што е речиси 2 проценти повисока од првиот круг кој се одржа пред точно две недели. Тогаш до 9 часот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На вториот круг од локалните избори се гласа и за избор на градоначалник на Градот Скопје и на скопските општини Центар, Карпош, Чаир и Шуто Оризари. На ниво ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Настани и личности кои ја одбележаа оваа недела. Првата меѓувладина заедничка седница меѓу Северна Македонија и Бугарија која се одржа во Софија и средбата ...
сите 479 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Во серија неколку погрешни и неразбирливи одлуки на надлежните институции во последните два дена. Се намалуваат деновите за изолација кај ...
сите 213 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 114 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Вашингтон, на брифингот за новинарите министерот за одбрана Лојд Остин ја опиша напнатата подготвеност на руските ...
сите 669 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 201 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 287 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИК ги соопшти конечните резултати, во вториот круг ќе се гласа во 44 општини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: