Претставници на Развојна банка на годишното собрание на Бернската Унија: Осигурителите внимателно оптимистични како што се враќа трговијата на нивоата пред пандемијата

Претставници на Развојна банка на Северна Македонија земаа учество на Годишното собрание на меѓународната унија на кредитни и инвестициски осигурители – ...
| | веќе видена | слични

Со системски мерки и активности од страна на државата за подобрување на конкурентноста, но и со зајакнување на правната сигурност преку стабилна законска ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути ТТК Банка АД Скопје оствари добивка од 38 милиони денари за 9 месеци во 2021 година. Какви се очекувањата на менаџментот на ТТК Банка ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Менаџерскиот тим на Комерцијална банка успешно ја менаџира банката и оваа 2021 година каде за девет месеци успеа да ја зголеми ...
| | веќе видена | слични

Министерството за економија во моментов подготвува нова одлука за да се продолжи важењето на таа која истекува на 31 октомври годинава, а се однесува на ...
| | веќе видена | слични

Колкави стапки на економски раст од осамостојувањето досега остваруваше македонската економија? Дали тоа е доволно за да фатиме приклучок со европскиот просек ...
| | веќе видена | слични

На почетокот, морам да го нагласам фактот дека за мене и дел од семејството, изминатава недела, силен впечаток остави едно ново филмско остварување, кое, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Новиот протокол со ЕУ со нови поволности за бизнисите за настап на европските пазари Владата на Република Македонија, на денешната седница, а на предлог на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски вели дека е длабоко изненаден од игнорантскиот однос и неговото континуираното неповикување на седниците на ...
сите 494 | | | веќе видена

Привремената министерка за регионален развој на Бугарија, Виолета Комитова за БНТ коментира дека на денот на несреќата трхнала кон местото на несреќата на ...
сите 809 | | | веќе видена

Холандија, чиј премиер Марк Руте повеќе се интересира за спасување на Заев и за расправии со Орбан, со деновиве бележи вистинска трескавична пандемија на ...
сите 409 | | | веќе видена

ДНК материјалите, 8 записници од испитани сведоци, и целокупната документација за автобусот од компанијата „Беса транс“ и Министерството за транспорт – јавниот ...
сите 584 | | | веќе видена

Јужноафриканската Република (ЈАР) денеска оцени дека е казнета поради способноста рано да открие нови варијанти на Ковид-19, бидејќи забраните и ограничувањата ...
сите 314 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 189 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, во свое име и во име на Владата на Македонија изрази жалење за ужасната трагедија која се случи во Косово.– Нема збор за утеха на ...
сите 410 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претставници на Развојна банка на годишното собрание на Бернската Унија: Осигурителите внимателно оптимистични како што се враќа трговијата на нивоата пред пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: