Маричиќ: Активисти на ВМРО-ДПМНЕ го претепаа Села, а сега се во коалиција

Целта е да се уплашат граѓаните, да се поделат преку закани кои уште по првиот круг се упатуваат. Наследството на ВМРО-ДПМНЕ и во Скопје и во другите општини е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најавите од страна на опозицијата за формирање ново парламентарно мнозинство министерот за правда Бојан Маричиќ ги отфрли како неосновани: „Прекројување на ...
| | веќе видена | слични

Она што премиерот Заев го отвори е тоа наслество да не се врати и да продолжиме по патеката на градоначалникот Шилегов, а тоа е Скопје како современ метропола ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Мислам дека е битно да се обединат сите членови на СДСМ и симпатизери на СДСМ, бидејќи се работи за концепт околу кој сме биле обединети повеќе години околу ...
| | веќе видена | слични

Владата има уште 3 години мандат, кои што ќе ги искористи, вели министерот за правда, Бојан Маричиќ во емисијата „Трилинг“. Според него, владата имаше тешки ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда, Бојан Маричиќ, во емисијата „Утрински брифинг“ рече дека „за добра одлука, нема лошо време“, одговарајќи на прашањето зошто пред вториот ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда Бојан Маричиќ вели дека донесувањето на одлуката за стопирање на изградбата на Прифатен центар за странци во Бардовци и да се бара нова ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 654 | | | веќе видена

По четири часа заврши средбата на премиерот Зоран Заев и претседателот на Алтернатива Африм Гаши за вклучување на партијата во Владата и парламентарното ...
сите 266 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 384 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 385 | | | веќе видена

Маж и неговата сопруга, кои беа повредени во автобуската несреќа во Бугарија, денеска се отпуштени од Итната болница Пирогов во Софија. Како што јави ...
сите 691 | | | веќе видена

Во Ургентниот центар во Скопје со болнички транспорт пристигна 24-годишна девојка, која е една од преживеаните во големата сообраќајна несреќа која се случи во ...
сите 562 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Јужноафриканскиот претседател Сирил Рамафоса изјави дека властите размислуваат за задолжителна вакцинација против ковид-19 за граѓаните на одредени работни ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маричиќ: Активисти на ВМРО-ДПМНЕ го претепаа Села, а сега се во коалиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: