Маричиќ: Активисти на ВМРО-ДПМНЕ го претепаа Села, а сега се во коалиција

Целта е да се уплашат граѓаните, да се поделат преку закани кои уште по првиот круг се упатуваат. Наследството на ВМРО-ДПМНЕ и во Скопје и во другите општини е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најавите од страна на опозицијата за формирање ново парламентарно мнозинство министерот за правда Бојан Маричиќ ги отфрли како неосновани: „Прекројување на ...
| | веќе видена | слични

Она што премиерот Заев го отвори е тоа наслество да не се врати и да продолжиме по патеката на градоначалникот Шилегов, а тоа е Скопје како современ метропола ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Мислам дека е битно да се обединат сите членови на СДСМ и симпатизери на СДСМ, бидејќи се работи за концепт околу кој сме биле обединети повеќе години околу ...
| | веќе видена | слични

Владата има уште 3 години мандат, кои што ќе ги искористи, вели министерот за правда, Бојан Маричиќ во емисијата „Трилинг“. Според него, владата имаше тешки ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда, Бојан Маричиќ, во емисијата „Утрински брифинг“ рече дека „за добра одлука, нема лошо време“, одговарајќи на прашањето зошто пред вториот ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда Бојан Маричиќ вели дека донесувањето на одлуката за стопирање на изградбата на Прифатен центар за странци во Бардовци и да се бара нова ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 505 | | | веќе видена

Кај Стојко Стојков од ОМО Илиден Пирин постои доза на оптимизам дека со текот на времето положбата на македонското малцинство во Бугарија ќе се подобри. Тој ...
сите 882 | | | веќе видена

Се гледа крајот на пандемијата, очекуваме мирна пролет, изјави во вечерашното гостување на ТВ Телма д-р Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија.Тој вели ...
сите 189 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 325 | | | веќе видена

Во јуни 1914 година, европските пазари на акции и обврзници едвај реагираа на атентатот на надвојводата Франц Фердинанд, наследник на тронот на Австрија. Дури ...
сите 362 | | | веќе видена

Со конструкции за ЈП Градски Паркинг не може да се сокрие неспособноста на Арсовска, таа не знае да менаџира со парите на граѓаните, велат од СДСМ преку ...
сите 263 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ужива најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маричиќ: Активисти на ВМРО-ДПМНЕ го претепаа Села, а сега се во коалиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: