Во Струмица тројно поголем интерес за трета во однос на прва доза вакцини


Во Струмица тројно поголем интерес за трета во однос на прва доза вакцини. Откако Министерството за здравство започна да ги испраќа СМС пораките за бустер ...
| | веќе видена | слични

Во Бугарија вчера имаше згрежени во болниците 7.553 пациенти заразени од коронавирусот од кои 656 се на интензивна нега. Повеќе од 90 отсто од пациентите кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со 4.696 нови случаи на Ковид-19 регистрирани во изминатите 24 часа, во Грција е евидентиран нов негативен рекорд по бројот на новозаразени лица со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Над 7.500 лица се хоспиталиизрани во бугарските болници, над 600 од нив се на интензивна нега. Болниците во Бугарија се преполни со ковид пациенти, а над 90% ...
| | веќе видена | слични

Бројот на нови заразени во Србија од почетокот на септември постојано е над 5.000 на дневна основа, а најмногу заразени од почетокот на пандемијата се ...
| | веќе видена | слични

Од новите случаи, најголемиот број, 943 се во областа Атика, поширокиот дел на Атина, а втор е Солун со 872 случаи. Со оглед на тоа дека тестовите се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Во Србија, која е соочена со предупредувачки висок тренд на смртни случаи и нови инфекции во петтиот пандемиски бран, се погласни се барањата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 651 | | | веќе видена

По четири часа заврши средбата на премиерот Зоран Заев и претседателот на Алтернатива Африм Гаши за вклучување на партијата во Владата и парламентарното ...
сите 295 | | | веќе видена

Некоректен и понижувачки. Вака Здружението на приватни лекари го оценува предлогот, да се наградат оние матични доктори, кои ќе надминат 70 отсто на ...
сите 390 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Како што информираше министерот за здравство, Венко Филипче, двајцата се стабилни, со полесни повреди и ќе бидат задржани на лекување на Клиниката за пластична ...
сите 511 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 418 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Струмица тројно поголем интерес за трета во однос на прва доза вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: