Илиевски до Димитриевски: Вработените во општина земаат боледување за да не им вршите притисок


Оливер Илиевски кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово на дебата на ТВ Телма се обрати до актуелниот градоначални Димитриевски и му порача да не врши ...
| | веќе видена | слични

Целокупната кампања на Димитриевски е театар истакна кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово Оливер Илиевски за актуелниот градоначлник Максим ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Илиевски на Алсат М: Благодарност до сите кои водеа позитивна кампања, освен градоночалникот во заминување кој правеше театри Вечерва на тб дебатата Алсат М, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кумановци се секогаш на вистинската страна, а тоа ќе го докажеме и во недела на 31 октомври кога ќе излеземе сите на гласање и ќе го поддржиме Оливер Илиевски ...
| | веќе видена | слични

Со Илиевски ќе имате европски квалитет на живот во општина Куманово, порача Оливер Спасовски, потпретседател на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија на ...
| | веќе видена | слични

Чудесни се „социјалдемократите од Северна“ кога губат на избори. Тогаш станува невидливо нивното еазграничување меѓу „слободарското“ и „режимското“ на СДСМ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Театарот не престанува! Секојдневно сме сведоци на лаги и манипулации од страна на противникот Димитриевски и неговата штабска структура. Секојдневно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Атина Мургашанска, носителката на советничката листа на коалицијата Најдоброто за мојата општина, предводена од СДСМ и коалицијата, денеска на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 651 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 394 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 272 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Како што информираше министерот за здравство, Венко Филипче, двајцата се стабилни, со полесни повреди и ќе бидат задржани на лекување на Клиниката за пластична ...
сите 511 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 418 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Илиевски до Димитриевски: Вработените во општина земаат боледување за да не им вршите притисок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: