(Видео) Николовски од Битола: Развојот на општините продолжува со обединување на граѓаните


Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најавите од страна на опозицијата за формирање ново парламентарно мнозинство министерот за правда Бојан Маричиќ ги отфрли како неосновани: „Прекројување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Она што премиерот Заев го отвори е тоа наслество да не се врати и да продолжиме по патеката на градоначалникот Шилегов, а тоа е Скопје како современ метропола ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Мислам дека е битно да се обединат сите членови на СДСМ и симпатизери на СДСМ, бидејќи се работи за концепт околу кој сме биле обединети повеќе години околу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јас сум убеден дека за два дена од денес ќе се коплетира тимот за Град Скопје на ккој веќе актуелните градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ ќе му се придружат и Данела ...
| | веќе видена | слични

Навистина ми е драго што кампањата ја завршуваме тука во Битола. Битола е град што заслужува многу повеќе, да расте, да се развива и најубавите моменти се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Битола нема да стане приватна фирма на никого. Изборот во Битола е лесен, на едната страна имаме транзициски банди, а на другата имаме чесен и посветен ...
| | веќе видена | слични

Владата има уште 3 години мандат, кои што ќе ги искористи, вели министерот за правда, Бојан Маричиќ во емисијата „Трилинг“. Според него, владата имаше тешки ...
| | веќе видена | слични

Ова го изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на денешниот предизборен собир во Битола. Николоски истакна дека власта тоа го знае и затоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 401 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Николовски од Битола: Развојот на општините продолжува со обединување на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: