Џељо Красниќ си поднесе оставка, ЖКК МЗТ Скопје добива нов спортски директор

Спортскиот директор на ЖКК МЗТ Скопје Аеродром, Џељо Красниќ поднесе оставка кај Управниот одбор, а оттаму истата е прифатена, па веднаш е именуван нов ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот младински македонски репрезентативец и фудбалер Никола Секулов (19), пред две години почна да настапва за италијанската репрезентација. Тој денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Поранешниот македонски репрезентативец, Никола Секулов кој во изминатите години настапува за италијанските селекции, потпиша нов четиригодишен договор со ...
| | веќе видена | слични

Никола Секулов (19) останува верен на „Старата дама“ и ја продолжи соработката со италијанскиот фудбалски гигант до 30 јуни 2025 година. Талентираниот играч за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоран Заев вчера пред коалиционите партнери го презентираше договореното со Алтернатива на Африм Гаши за влез во владата, предводена од СДСМ.Како што се ...
сите 560 | | | веќе видена

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски им посака успех на кандидатите кои се во трка за лидер на СДСМ, и кажа дека нема да коментира имиња, ниту пак ќе ...
сите 434 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 260 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 150 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 271 | | | веќе видена

Единствениот начин за постигнување договор меѓу Белград и Приштина е дијалогот, изјави американскиот специјален пратеник за Западен Балкан, Габриел Ескобар за ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џељо Красниќ си поднесе оставка, ЖКК МЗТ Скопје добива нов спортски директор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: