Североисточниот регион има најмало учество во БДП на државата

5 копии

Статистичките податоци покажуваат дека се намалува индустриското производство во Македонија.Во периодот од септември минатата година до истиот месец годинава, ...
| | веќе видена | слични

Просечната нето-плата во август оваа година во Северна Македонија изнесувала 28.642 денари, покажаа последните податоци на Државниот завод за статистика. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Во нашата анализа, доколку направиме споредба со просекот на бруто плати по дејност, највисоките просечни бруто плати се два ипол ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија постојат економски дејности во кои просечната плата на вработените е речиси двојно помала отколку државниот просек. Според податоци на ДЗС, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 654 | | | веќе видена

По четири часа заврши средбата на премиерот Зоран Заев и претседателот на Алтернатива Африм Гаши за вклучување на партијата во Владата и парламентарното ...
сите 266 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 384 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 385 | | | веќе видена

Маж и неговата сопруга, кои беа повредени во автобуската несреќа во Бугарија, денеска се отпуштени од Итната болница Пирогов во Софија. Како што јави ...
сите 691 | | | веќе видена

Во Ургентниот центар во Скопје со болнички транспорт пристигна 24-годишна девојка, која е една од преживеаните во големата сообраќајна несреќа која се случи во ...
сите 562 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Јужноафриканскиот претседател Сирил Рамафоса изјави дека властите размислуваат за задолжителна вакцинација против ковид-19 за граѓаните на одредени работни ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Североисточниот регион има најмало учество во БДП на државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: