Дали им дозволувате на децата да гледаат Squid Game?

 Инвалидска количка претворена во пиратски брод или кочијата на Пепелашка, протеза за ампутирана рака направена од „коски“ – креативни и моќни Halloween ...
| | веќе видена | слични

Три основни училишта во Њујорк ги забранија костимите за претстојниот Ноќта на вештерките инспирирани од популарната серија на Нетлифкс „Squid Game“ во страв ...
| | веќе видена | слични

Три основни училишта во Њујорк им забраниле на учениците за Ноќта на вештерките да се маскираат според темата на хит серијата "Squid Game". Причината за тоа е ...
| | веќе видена | слични

Три основни училишта во Њујорк забранија костими за Ноќта на вештерките од хит серијата на Нетфликс „Squid Game“, поради страв дека на тој начин се глорификува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Имавме забелешки во договорот на Заев и Гаши, точките беа недоречени, општи, некои беа конфузни, изјави за Канал5, Горан Милевски, министер за локална ...
сите 594 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И ГАШИ Лидерот на еден од помалите владини коалициони партнери, ЛДП, Горан Милевски, не објавува засега повеќе детали за ...
сите 432 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 322 | | | веќе видена

Кој е виновен за сообраќајниот хаос што денеска се случуваше во главниот град на земјава. Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска побара објаснување од ...
сите 54 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика Совет на амбасадори ги поздравува напорите на американскиот Стејт Департмент за стабилизирање на безбедносните ...
сите 190 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 202 | | | веќе видена

Ова сега што го направи Зоран Заев е токму како што рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пластелин колаиција и таа се формира на барање на партиите ...
сите 352 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали им дозволувате на децата да гледаат Squid Game?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: