Даштевски: Приговорите на партиите не беа доволни, засега нема да има прегласување


Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
| | веќе видена | слични

На 0543 во Дебар за градоначалник и за членови на совет и на 2957/1 во Шуто Оризари за членови на советот. Управниот суд го поништи гласањето во овие две ...
| | веќе видена | слични

В недела на гласачките места во 44 општини во земјава и за Градот Скопје ќе се одржи вториот круг од локалните избори. Во овие општини ниту еден од кандидатите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државната изборна комисија (ДИК) на седница одржана во петокот одобри уште 347 акредитации за набљудување на вториот круг од локалните избори, а на дневен ред ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Државната изборна комисија (ДИК) во петокот донесе препораки и мерки за избирачките одбори за забрзување на постапката за гласање на граѓаните, имајќи ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Вториот круг од локалните избори во земјата ќе се одржи утре. Ќе се гласа во вкупно 44 општини, а право на глас имаат 1 353 990 избирачи на 2481 избирачко ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гласањето почнува денеска кога се изјаснуваат болните и немоќните, лицата со Ковид-19 и во самоизолација, затворениците и притворениците. Според податоците на ...
| | веќе видена | слични

Индетификација со отпечаток од прст да се врши не повеќе пати туку само по еднаш со двата показалци, а во објектите каде има повеќе избирачки места, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 654 | | | веќе видена

СДСМ и Алтернатива за договориле за програмскиот концепт. Останува да се поделат министерските и директорските места во владата. „Имавме конструктивна средба и ...
сите 268 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 364 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 385 | | | веќе видена

Маж и неговата сопруга, кои беа повредени во автобуската несреќа во Бугарија, денеска се отпуштени од Итната болница Пирогов во Софија. Како што јави ...
сите 612 | | | веќе видена

Во Ургентниот центар во Скопје со болнички транспорт пристигна 24-годишна девојка, која е една од преживеаните во големата сообраќајна несреќа која се случи во ...
сите 544 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата, Бујар Османи соопшти дека е донесена одлука за пренос на телата на нашите сограѓани кои загинаа во трагичната несреќа минатата недела ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Даштевски: Приговорите на партиите не беа доволни, засега нема да има прегласување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: