260 луѓе целосно вакцинирани починале од Ковид-19 од август до сега

2 копии
6 копии

Смртноста кај невакцинираните е драстично поголема, покажува анализата на министерствот за здрвство. Во период од 6 август до завчера, на територија на ...
| | веќе видена | слични

Расте бројот на битолчани кои примаат трета доза вакцина против ковид-19. Според Министерството за здравство, досега трета доза на територијата на Центарот за ...
| | веќе видена | слични

Повеќе луѓе во Велика Британија примиле трета доза вакцина против Ковид-19, сметано по глава на жител, отколку оние кои примиле прва доза во Африка, покажуваат ...
| | веќе видена | слични

 Од нив, околу 1300, или дури 82 % не биле вакцинирани, а околу 18 % ја загубиле битката со вирусот и покрај примената вакцина. Ова го покажува најновата ...
| | веќе видена | слични

Во период од 6.08 до 28.10.2021 на територија на државата починале 1592 пациенти со Ковид 19, 1310 пациенти од починатите, односно 82% не биле вакцинирани, а ...
| | веќе видена | слични

Расте бројот на активни случаи во регионот. Според директорот на Центарот за јавно здравје - Скопје, Бесим Зеќири, загрижува тоа што опфатот со вакцинација во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 532 | | | веќе видена

Утре попладне ќе се одржи нова средба помеѓу лидерот на СДСМ во оставка, премиерот Зоран Заев и првиот човек на Алтернатива, Африм Гаши, објави телевизија 24 . ...
сите 454 | | | веќе видена

– Истражувавме и изминативе два-три дена и ќе предложиме една нова мерка до Владата, а тоа е посебна стимулација за матичните лекари. Односно, матичните лекари ...
сите 350 | | | веќе видена

Државниот јавен обвините, Љубимир Јовески, на вчерашната прес-конфернеција со бугарските обвинители во Скопје, рече дека се обезбедуваат и други докази, а се ...
сите 512 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Новата варијанта на коронавирус Омикрон е откриена кај 13 лица кои пристигнале во холандскиот главен град Амстердам со двата лета од Јужна Африка. Претходно ...
сите 387 | | | веќе видена

– Мнозинство има, тоа можам да го потврдам, очекуваме со овие разговори ова мнозинство да се зголеми дополнително и да да биде стабилно за да може во наредните ...
сите 320 | | | веќе видена

Во спомен на жртвите на автопатот Струма кои го загубија животот во несреќата на автобусот на Беса Транс, бугарскиот д-р Димитар Ленков нуди двете држави ...
сите 469 | | | веќе видена

Потребни се брзи предвремени парламентарни избори, затоа што оваа влада е некредибилна. Народот своето си го кажа на претходните локални избори и се додека ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

260 луѓе целосно вакцинирани починале од Ковид-19 од август до сега

Од:
До кого (е-маил):
Порака: