Неделен извештај за измерени средно-дневни вредности на емисии од главните емисиони точки во УСЈЕ

2 копии

Емисиите од работата на Цементарница УСЈЕ постојано се под граничните вредности определени со Закон Од 2007 година, емисиите на Цементарница УСЈЕ се ...
| | веќе видена | слични

Инспекторатот денес објави дека направените мерења од акредитирана лабораторија за животна средина SGS БУГАРИЈА EOOD на почетокот на септември покажале дека ...
| | веќе видена | слични

Цементарница УСЈЕ и овој петок го објави редовниот „Неделен извештај за измерени средно-дневни вредности на емисии од главните емисиони точки во кругот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Државниот инспекторат за транспорт се обидел, но не успеал да изврши контрола во просториите на фирмата „Беса транс“ во чиј автобус загинаа 44 патници на ...
сите 319 | | | веќе видена

Во очекување на дополнителните анализи, Владата ги задолжи ресорните министерства и инспекциски служби да ги вложат сите капацитети и да ги зајакнат примената ...
сите 436 | | | веќе видена

Министерството за регионален развој и јавни работи и Државната агенција за безбедност на патиштата во Бугарија започнаа со итен увид на знаците и коловозните ...
сите 682 | | | веќе видена

Во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 синоќа гостуваше државниот јавен обвинител Љубомир Јовески, со кого разговаравме и за автобуската несреќа во ...
сите 260 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со градоначалникот на општина Аеродром, Тимчо Муцунски ќе извршат увид во поставување на фотоволтаици во ...
сите 177 | | | веќе видена

Откако по низата хаварии, немањето доволно јаглен и потфрлањето на домашно производтсво на струја, дел од одговорноста за енергетската криза ЕСМ ја лоцираше ...
сите 92 | | | веќе видена

Град Скопје ќе додели два милиона денари за семејствата на загинатите од Скопје во автобуската несреќа пред два дена во Бугарија. На предлог на ...
сите 450 | | | веќе видена

Ова вчера го најави бугарскиот заменик-главен обвинител и директор на Националната истражна служба Борислав Сарафов, посочувајќи дека по направената анализа и ...
сите 273 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неделен извештај за измерени средно-дневни вредности на емисии од главните емисиони точки во УСЈЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: