Хоџа: Граѓаните од Тетово и Желино се желни за промена на градоначалничката структура

Аријанит Хоџа од БЕСА, министер во владата, смета дека граѓаните од Тетово и Желино се желни за промена на градоначалничката структура во градот под Шара и се ...
| | веќе видена | слични

„Само со Вашето присуство во голем број на овој митинг вечерва ѝ праќаме порака на Теута Арифи дека граѓаните не се задоволни од нејзиното лошо менаџирање на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Беса и кандидат за градоначалник на Тетово, Биљал Касами, вечерва од завршниот митинг во градот се обрати со остра реторика кон неговата ...
| | веќе видена | слични

„Општината Тетово ќе и ја одземеме на Теута Арифи и ќе им ја вратиме на тетовци.“ – рече лидерот на Движењето Беса Билал Касами вечерва на завршниот митинг на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со завршен митинг на градскиот плоштад претседателот на Движење Беса и кандидат за градоначалник на Тетово, Биљал Касами ја заврши предизборната кампања пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На последниот ден од политичката кампања за локалните избори, кандидатот за градоначалник на Тетово и лидер на Беса, Биљал Касами ги повика граѓаните да ...
| | веќе видена | слични

Покрај Касами на митингот се обрати и Вулнет Мурсели, кој беше кандидат за градоначалник од Алијанса за Албанците, партија која најави поддршка за Движење Беса ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи денеска на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 648 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Во последните 24 часа, регистрирани се 276 нови позитивни случаи на САРС КоВ-2од направени 2.720 тестирања, пријавени се вкупно 10 починати лица, пет во ...
сите 380 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 408 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 254 | | | веќе видена

Речиси 120 луѓе биле позитивни на тестот за Ковид-19 по посетата на норвешки ресторан каде што се одржал деловен настан кој се претворил во жариште на ...
сите 404 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хоџа: Граѓаните од Тетово и Желино се желни за промена на градоначалничката структура

Од:
До кого (е-маил):
Порака: