Независниот кандидат за градоначалник на Росоман ги повика своите поддржувачи во вториот круг да дадат поддршка на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ

Независниот кандидат за градоначалник на Росоман Стојанче Лазов, денеска ги повика своите поддржувачи во вториот круг да дадат поддршка на кандидатот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Благодарност за поддршката од Патрик Волер, секретарот за меѓународна соработка на најсилното политичко семејство во ЕУ, EPP - European People's Party. Новата ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил се заблагодари на поддршката од Патрик Волер Секретарот за меѓународна соработка на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изрази благодарност за поддршката од Патрик Волер, секретарот за меѓународна соработка на најсилното политичко ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ упатува благодарност за поддршката од Патрик Волер, секретарот за меѓународна соработка на најсилното политичко семејство во ЕУ, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Почитувани, Времето за промени дојде, тоа го покажа народот во првиот изборен круг и во Прилеп, и во Велес, и во Штип, и во цело Скопје, и во други 22 општини. ...
| | веќе видена | слични

Централната комисија за здрaвство на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Кичево одржа седница. Освен членовите на Комисијата присуствуваа и претставници на ОК Кичево, гости. ...
| | веќе видена | слични

Централната комисија за здрaвство на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Кичево одржа седница. Се разговараше за актуелни теми од општата состојба во здравството, преку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доцна вчеравечер заврши средбата меѓу премиерот Зоран Заев и неговите помали коалициони партнери во Владата. „На Македонија во овој момент не ѝ се потребни ...
сите 444 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 372 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари вчеравечер во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна ...
сите 153 | | | веќе видена

Станува збор за 53 годишен пациент кој примил „Фајзер“, случај пријавен во април, и 85 годишник имунизиран со „Астра Зенека“ во септември. Ова засега се само ...
сите 390 | | | веќе видена

Младата ѕвезда на Барселона, Педри открива дека бил на проба во Реал Мадрид, поминал една недела во школата по што му били кажано дека не е доволно добар. ...
сите 254 | | | веќе видена

Иако во државите низ светот забрзано се шири Омикрон сојот на коронавирусот, кај нас засега не е регистриран ниту еден случај. Се уште доминантен останува ...
сите 669 | | | веќе видена

Идната година, или барем првата половина од неа, ќе биде кризна година. Односно, на територијата на земјва ќе бидат проглаени три вида на криза - енергетска, ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Независниот кандидат за градоначалник на Росоман ги повика своите поддржувачи во вториот круг да дадат поддршка на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: