Георгиески: Градиме нови плоштади и го враќаме сјајот на охридската чаршија

Охрид, 22. октомври 2021 (ИНПРЕС) – „Урбана култура“ е еден од клучните проекти во нашата предизборна програма кој наскоро започнува да се реализира. Со овој ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за градоначалник на Охрид на Коалицијата предводена од СДСМ, Константин Георгиески, во денешнот завршно обраќање пред вториот круг од Локалните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нашата цел е Охрид да биде Град со НАЈДОБАР стандард за образование во нашата држава, пишува кандидатот за градоначалник на Охрид од СДСМ Константин ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 28. октомври 2021 (ИНПРЕС) – Нашата цел е Охрид да биде град со најдобар стандард за образование во нашата држава. Продолжуваме со инвестиции во сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Кандидатот за градоначалник на Општина Охрид, Константин Георгиески во вчерашната емисија „Објектив“ на МРТ истака дека во досегашниот тек на камапањата ги ...
| | веќе видена | слични
5 копии

 Имавме подготвеност и решителност за решавање на сложени проблеми кои децении наназад беа игнорирани. Согласно препораките на УНЕСКО, беше формирано ново ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се очекува Заев и Гаши да кажат и кои ресори ќе ги преземе Алтернатива.Одлуката за влегување на Алтернатива во владината коалиција беше донесена синоќа во ...
сите 496 | | | веќе видена

Не го исполнува условот од статутот, најмалку еднаш да бил избран од Конгресот за член на некој од партиските органи.Во игра остануваат тројца кандидати, за ...
сите 413 | | | веќе видена

Сакаме да ја знаеме вистината, за да даде надеж дека нема да се повторат вакви тешки последици, вели Азем Садики, градоначалникот на Општина Студеничани, каде ...
сите 320 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози.Намалена видливост поради појава на магла од 100 – 150 метри има на планинскиот ...
сите 170 | | | веќе видена

Затоа што себично е ако гледаме, нас ни одговара оваа состојба да продолжи да кажеме од партиска гледна точка виза ви Социјалдемократскиот сојуз. Меѓутоа она ...
сите 275 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 310 | | | веќе видена

Новиот вид на омикрон содржи честички на настинка, а еве што значи тоа за нашата одбрана од вирусот - дали поради тоа ќе бидеме позаштитени или сосема ...
сите 356 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Георгиески: Градиме нови плоштади и го враќаме сјајот на охридската чаршија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: