Бруто-домашен производ по региони- кој има најмало учество во БДП?

4 копии
2 копии

Луксембург, Швајцарија или Норвешка, често се споменуваат како најбогати земји во Европа…Но, медалот секогаш има две страни“ пишува весникот „Вирчафтс вохе’, ...
| | веќе видена | слични

Во најсиромашната европска земја, Молавија, просечната плата е околу 300 евра. Платите на лекарите се 500 евра, а тие недостасуваат затоа што многумина ...
| | веќе видена | слични

Молдавија е заборавена од сите. Европската унија воопшто не ја ни споменува, а и служеше на Русија само за поткопување со Западот. Се чини дека и соседна ...
| | веќе видена | слични

Молдавија е држава која е заборавена од сите. Европската Унија не ја споменува, а Русија ја користи за поткопување на интересите на Западот. И нејзинииот сосед ...
| | веќе видена | слични

Поголем бруто-домашен производ по жител, во споредба со просекот на Република Македонија, имаат Скопскиот регион со индекс 142.5, Југоисточниот регион со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владимир Пивоваров, националниот координатор за гранично управување во емисијата „25 минути“ на ТВ24 изјави дека и граѓаните, требало да ја проверат лиценцата ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 400 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 402 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бруто-домашен производ по региони- кој има најмало учество во БДП?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: