МЗ:74% од новите случаи и 76% од хоспитализираните со Ковид 19 се невакцинирани


За вакцинирани се сметаат лицата кои се вакцинирани со две дози и поминале најмалку 14 дена од примање на втора доза вакцина. Во период од 06.08 до 21.10.2021 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повеќе луѓе во Велика Британија примиле трета доза вакцина против Ковид-19, сметано по глава на жител, отколку оние кои примиле прва доза во Африка, покажуваат ...
| | веќе видена | слични

На прагот на ноември-вакцини против сезонски грип се уште нема. Од Министерството за здравство велат дека на почетокот од месецот ја завршиле постапката и ...
| | веќе видена | слични

 Од нив, околу 1300, или дури 82 % не биле вакцинирани, а околу 18 % ја загубиле битката со вирусот и покрај примената вакцина. Ова го покажува најновата ...
| | веќе видена | слични

Во период од 6.08 до 28.10.2021 на територија на државата починале 1592 пациенти со Ковид 19, 1310 пациенти од починатите, односно 82% не биле вакцинирани, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претставниците на помалите политички партии од владината коалиција очекуваат на вечерашната средба со премиерот Зоран Заев да чујат кои се владините приоритети ...
сите 594 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

Засега многумина велат дека е екстремно брзо пренослив, но со полени симптоми. Но заеднички став е дека се уште е рано за конечен став. Сојот се појави во ...
сите 186 | | | веќе видена

Заменик помошникот државен секретар на САД, Габриел Ескобар денеска во Скопје изјави дека САД работи интензивно Македонија да добие брз старт на преговорите со ...
сите 218 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 376 | | | веќе видена

Познатиот адвокат Јанаки Митровски жестоко ја прокоментира најавата на Заев за странски експерти и оспорувањето на правосилни пресуди за случаите Диво Насеље и ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗ:74% од новите случаи и 76% од хоспитализираните со Ковид 19 се невакцинирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: