Приговорите решени - ќе оди ли побрзо проверката на гласовите во вториот круг


Десетина приговори на помалите партии за изборниот ден од првиот круг на локалните избори ги одби Државната изборна комисија. Големите партии ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ ...
| | веќе видена | слични

На 0543 во Дебар за градоначалник и за членови на совет и на 2957/1 во Шуто Оризари за членови на советот. Управниот суд го поништи гласањето во овие две ...
| | веќе видена | слични

В недела на гласачките места во 44 општини во земјава и за Градот Скопје ќе се одржи вториот круг од локалните избори. Во овие општини ниту еден од кандидатите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државната изборна комисија (ДИК) на седница одржана во петокот одобри уште 347 акредитации за набљудување на вториот круг од локалните избори, а на дневен ред ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Државната изборна комисија (ДИК) во петокот донесе препораки и мерки за избирачките одбори за забрзување на постапката за гласање на граѓаните, имајќи ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Вториот круг од локалните избори во земјата ќе се одржи утре. Ќе се гласа во вкупно 44 општини, а право на глас имаат 1 353 990 избирачи на 2481 избирачко ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гласањето почнува денеска кога се изјаснуваат болните и немоќните, лицата со Ковид-19 и во самоизолација, затворениците и притворениците. Според податоците на ...
| | веќе видена | слични

Индетификација со отпечаток од прст да се врши не повеќе пати туку само по еднаш со двата показалци, а во објектите каде има повеќе избирачки места, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи денеска на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 638 | | | веќе видена

Мојата цел е да победам и да го вратам социјалдемократскиот сојуз на победничките шини, изјави вечерва во Тема на денот на Сител Фросина Ременски, кандидат за ...
сите 355 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Во последните 24 часа, регистрирани се 276 нови позитивни случаи на САРС КоВ-2од направени 2.720 тестирања, пријавени се вкупно 10 починати лица, пет во ...
сите 380 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 418 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 141 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приговорите решени - ќе оди ли побрзо проверката на гласовите во вториот круг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: