Evergrande избегна банкрот со плаќања во последен момент

2 копии
4 копии

Американската регулаторна управа за комуникации ја одзеде дозволата за работа на „Чајна Телеком“ во САД поради загриженост за националната безбедност. Одлуката ...
| | веќе видена | слични

Кинеските власти му рекле на милијардерот Хуи Ка Јанг да го искористи своето лично богатство за да ја ублажи продлабочената должничка криза на групацијата ...
| | веќе видена | слични

Пропадна итната продажба на имот што требаше да ја ублажи финансиската криза на кинескиот гигант за недвижности Евергранде и веќе се стравува дека се поизвесно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кинескиот телекомуникациски гигант Huawei и најголемиот кинески производител на чипови SMIC увезле американска технологија во вредност од 100 милијарди долари ...
| | веќе видена | слични

Кинескиот телекомуникациски гигант Huawei и најголемиот кинески производител на чипови, SMIC, увезоа американска технологија во вредност од милијарди долари од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 531 | | | веќе видена

Постигната e начелна согласност за програмските аспекти од можната соработка, и во тек се консултации околу кадровските решенија и позиции за одговорностите ...
сите 268 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 363 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 384 | | | веќе видена

Во Ургентниот центар во Скопје со болнички транспорт пристигна 24-годишна девојка, која е една од преживеаните во големата сообраќајна несреќа која се случи во ...
сите 544 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Маж и неговата сопруга, кои беа повредени во автобуската несреќа во Бугарија, денеска се отпуштени од Итната болница Пирогов во Софија. Како што јави ...
сите 612 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата, Бујар Османи соопшти дека е донесена одлука за пренос на телата на нашите сограѓани кои загинаа во трагичната несреќа минатата недела ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Evergrande избегна банкрот со плаќања во последен момент

Од:
До кого (е-маил):
Порака: