Градоначалникот на Град Скопје и Советот контролираат 200 милиони евра

6 копии

В понеделник ќе има ново парламентарно мнозинство, изјави синоќа во „Клик Плус“ Зекирија Ибрахими од Алтернатива. Убеден сум дека в понеделник ќе се изненадите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На локалнитe избори легитимно е политичките партии да прават партнерства договри за настапот на вториот круг, вели премиерот Зоран Заев. -За парламентарното ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев и денеска најави проширување на парламентарното мнозинство, а за партијата „Алтернатива“ рече дека е „повредна и понижена“ што е во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерот за економија и член на ДУИ Крешник Бектеши денеска рече дека изјавата на Зекирија Ибраими од Алтернатива, кој кажа дека нема да ја поддржат Беса, и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 654 | | | веќе видена

СДСМ и Алтернатива за договориле за програмскиот концепт. Останува да се поделат министерските и директорските места во владата. „Имавме конструктивна средба и ...
сите 268 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 364 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 385 | | | веќе видена

Маж и неговата сопруга, кои беа повредени во автобуската несреќа во Бугарија, денеска се отпуштени од Итната болница Пирогов во Софија. Како што јави ...
сите 612 | | | веќе видена

Во Ургентниот центар во Скопје со болнички транспорт пристигна 24-годишна девојка, која е една од преживеаните во големата сообраќајна несреќа која се случи во ...
сите 544 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата, Бујар Османи соопшти дека е донесена одлука за пренос на телата на нашите сограѓани кои загинаа во трагичната несреќа минатата недела ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градоначалникот на Град Скопје и Советот контролираат 200 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: