Над 7.000 граѓани ја изгубија битката со корона од почетокот на пандемијата


Здравствените власти вчера пријавија 14 смртни случаи од последиците од коронавирусот, со што бројот на смртни случаи од инфекцијата достигна повеќе од 7.000 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Лондон Садик Кан денеска ја повика Владата да усвои мерка со која ќе биде задолжително носењето маски во јавниот превоз, бидејќи во Велика ...
| | веќе видена | слични

 Од нив, околу 1300, или дури 82 % не биле вакцинирани, а околу 18 % ја загубиле битката со вирусот и покрај примената вакцина. Ова го покажува најновата ...
| | веќе видена | слични

Во период од 6.08 до 28.10.2021 на територија на државата починале 1592 пациенти со Ковид 19, 1310 пациенти од починатите, односно 82% не биле вакцинирани, а ...
| | веќе видена | слични

Расте бројот на активни случаи во регионот. Според директорот на Центарот за јавно здравје - Скопје, Бесим Зеќири, загрижува тоа што опфатот со вакцинација во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претставниците на помалите политички партии од владината коалиција очекуваат на вечерашната средба со премиерот Зоран Заев да чујат кои се владините приоритети ...
сите 598 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

Заменик помошникот државен секретар на САД, Габриел Ескобар денеска во Скопје изјави дека САД работи интензивно Македонија да добие брз старт на преговорите со ...
сите 218 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 376 | | | веќе видена

Познатиот адвокат Јанаки Митровски жестоко ја прокоментира најавата на Заев за странски експерти и оспорувањето на правосилни пресуди за случаите Диво Насеље и ...
сите 23 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 7.000 граѓани ја изгубија битката со корона од почетокот на пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: