Заев за ТВ21: За мене граѓаните се светост, не е важно ниту политички ниту етнички каде припаѓаат


„Сите сме ние граѓани. Не ме интересира ни етнички, па не ме интересира ниту политички што се луѓето. Како претседател на СДСМ и како претседател на Влада ...
| | веќе видена | слични

Правецот што ќе го даде исходот од локалните избори ќе биде правецот на државата, истакна претседателот на СДСМ, Зоран Заев во интервјуто на Клан телевизија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Очекувам да расте мнозинството, бидејќи имаме две и пол години без избори и мнозинството од 62 на 64 пратеници е добредојдено, откри претседателот на СДСМ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Фросина Ременски, Димитар Ковачевски, Властимир Алексовски, Јован Деспотовски и Миле Зечевиќ, овие петмина имаат амбиции да го водат СДСМ во следните четири ...
сите 235 | | | веќе видена

Од Државниот пазарен инспекторат велат дека Законот предвидува, прво, укажување до трговците за отстранување на недостатоците во спроведувањето на Законот. ...
сите 211 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува јавно да бара одговори од власта која за автобуската несреќа во која 45 наши сограѓани ги загубија своите животи, се уште нема никаква ...
сите 670 | | | веќе видена

Австралија извеси во петокот дека го идентификувала првиот пренос на новата омикрон варијанта на коронавирусот на својата територија, но властите останаа ...
сите 770 | | | веќе видена

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 155 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 147 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вели дека не е точно дека има комуникација со Никола Груевски, како и дека повеќе комуникација има со првиот ...
сите 185 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев за ТВ21: За мене граѓаните се светост, не е важно ниту политички ниту етнички каде припаѓаат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: