Заев: Вториот круг е клучен за мене, никој не е вечен


Во пресрет на вториот круг на локалните избори, Заев вели дека парламентарното мнозинство е стабилно. Мицкоски, пак, обвинува дека власта го има изгубено ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Иницијативата „Отворен Балкан“ е еден од начините на кој Србија и Северна Македонија ќе ги зајакнат долгогодишните и традиционално добри билатерални односи, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во интервју за белградскиот дневен весник „Политика“ претседателот на СДСМ, Зоран Заев зборуваше за повеќе актуелни теми во пресрет на вториот круг од ...
| | веќе видена | слични

Не ни требаат нови избори. После долго време конечно имаме 2.5 години пред нас, период без избори, тоа е ретка можност. Тоа е она што го бараат граѓаните и она ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за весникот „Политика“ на прашање поврзано со стабилноста на владината коалиција во Македонија и можноста за предвремени парламентарни избори, ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за белградска „Политика" претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев изјави дека нема потреба од нови избори и дека парламентарното мнозинство е ...
| | веќе видена | слични

Како што јави дописникот на МИА од Белград, Заев оценува дека лидерите на двете земји се водат од принципот дека подобрувањето и надградувањето на меѓусебните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи денеска на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 647 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Во последните 24 часа, регистрирани се 276 нови позитивни случаи на САРС КоВ-2од направени 2.720 тестирања, пријавени се вкупно 10 починати лица, пет во ...
сите 415 | | | веќе видена

Првите „малку охрабрувачки знаци“ доаѓаат од Јужноафриканската Република кога станува збор за сериозноста на случаите на инфекција со варијантата омикрон, ...
сите 408 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на денешната прес-конференција одговарајќи на новинарско прашање за коментар околу СДСМ и Алтернатива во Владата, ...
сите 284 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Вториот круг е клучен за мене, никој не е вечен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: