Мицкоски: Заев сака да заборавите дека 5 години е на власт и дека 3 пати вика дека ја разбрал пораката, за пак да продолжи по старо


СДСМ и Заев до вчера ни велеа дека се најдобри. Народот им покажа дека се најлоши. До вчера не убедуваа дека победиле, на изборите кои ги загубија, а сега се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на свјот Фејсбук профилобјави видео во кое ветува дека никогаш нема да го изневери свјото народ и порача дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, за белградска „Политика“ вели дека најголемата опозициска партија ќе води политика на реципроцитет со Бугарија ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Долг период бевме на прво место во Европа по бројот на смртни случаи, а моментално сме трети во светот. За огромна жал над 7.000 луѓе го загубија својот живот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
9 копии

„Владата на Заев го губи политичкиот легитимитет и кредибилитет, затоа што не ги оправда очекувањата за кои доби доверба од народот.“, нагласи претседателот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„За Македонија ова се многу важни избори од повеќе аспекти, тие ја дефинираат определбата на граѓаните дали сакаат нешто да променат или пак ќе продолжи ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Односите меѓу Србија и Македонија секогаш можат да бидат на повисоко ниво и неопходно е земјава да има одлична соработка и отворени односи, како и да разговара ...
| | веќе видена | слични

Овие локални избори потврдија дека народот се спротивставува на политичарите кои немаат слух за неговите барања, но и фактот дека завршува времето на лагите и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Останките ќе бидат донесени в петок и преку организиран државен протокол ќе им бидат предадени на семејствата во нивните домови. Ова е информација што ја ...
сите 477 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 190 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 283 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Заев сака да заборавите дека 5 години е на власт и дека 3 пати вика дека ја разбрал пораката, за пак да продолжи по старо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: