Државната изборна комисија денеска ги отфрли сите приговори на повеќе политички партии и коалиции


Државната изборна комисија го отфрли барањето на Алијанса за Албанците и Алтернатива за поништување на гласањето на едно избирачко место во општина Дебар. ...
| | веќе видена | слични

Еден ден пред вториот круг од локалните избори 2021, во сабота (30 октомври) правото на глас ќе го остварат болните и изнемоштени лица, лицата кои се позитивни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нови 52 лица болни и изнемоштени се пријавиле за гласање во вториот круг чии барања ги прифатила Општинската изборна комисија во Битола. Вкупната бројка на ...
| | веќе видена | слични

Во недела во Дебар ќе се прегласува на едно избирачко место, откако Управен суд ја прифати тужбата на коалицијата Алијанса за Албанците-Алтернатива, а ДИК врз ...
| | веќе видена | слични

Тоа со оглед дека вкупниот број на запишани избирачи на ова избирачко место влијае врз вкупните резултати во оваа општина. -Прегласување за градоначалник и за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во вториот круг од Локалните избори, што ќе се одржи в недела на 31 октомври 2021 година, ќе се гласа во вкупно 44 општини. Право на глас имаат 1 353 990 ...
| | веќе видена | слични

Во општинските совети на локалните избори во 2021 година влегуваат рекорден број независни советници – 67, распределени низ 34 општини. Најмалку еден независен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кандидатот за претседател на СДСМ Драган Ковачевски од вечерва ја презентира програмата пред членовите на СДСМ. Вечерва сме во Карпош каде се сретнувам со ...
сите 493 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Лидерот на Алтернатива, Африм Гаши на денешната прес-конференција изјави дека кога бил помлад формирал бенд кој се викал „Празни џебови“. На прашање што ќе ...
сите 119 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 416 | | | веќе видена

Речиси 120 луѓе биле позитивни на тестот за Ковид-19 по посетата на норвешки ресторан каде што се одржал деловен настан кој се претворил во жариште на ...
сите 405 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државната изборна комисија денеска ги отфрли сите приговори на повеќе политички партии и коалиции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: