Заев пратил СМС порака до членството: Секој од вас да повика на обединување


Meдиумите објавуваат СМС порака за која тврдат дека премиерот Зоран Заев ја пратил до сопартијците и повикува на обединување. „Другари и другарки СДСМ е во ...
| | веќе видена | слични

Актерот и еден од водачите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, Владо Јовановски, ѝ се обрати на СДСС, како што вели. „Другарки и другари од ...
| | веќе видена | слични

Game-change е наш континуитет на респонзивноста кон граѓаните, нагласи претседателот на СДСМ, Зоран Заев во гостувањето на Сител телевизија. Тој кажа дека било ...
| | веќе видена | слични

Концептот на GAME CHANGE е континуитет на нашата респонзивност кон граѓаните, до сега многу пати сме покажале како се менуваме, ние дури и закони сме ...
| | веќе видена | слични

Македонските институции не се ефикасни затоа што другарките и другарите на Заев кои ги водат не се доволно посветени. Ова го вели премиерот Заев за „Тема на ...
| | веќе видена | слични

Најавувам вечерва, давам јасна насока и директива, во сите општински организации, кај сите наши градоначалници, сите министри и директори – GAME CHANGE. ...
| | веќе видена | слични

Малку недостига со непресметливи луѓе, како што е раководството на ВМРО-ДПМНЕ да ни отиде земјата во провалија, кажа Претседателот на СДСМ, Зоран Заев на ...
| | веќе видена | слични

Јас знам дека вие не сакате да се врати режимот. Но, некој во вашиот личен живот ве повредил, некој ве потценил, некој ви ја затворил вратата неправедно, некој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 532 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 454 | | | веќе видена

– Истражувавме и изминативе два-три дена и ќе предложиме една нова мерка до Владата, а тоа е посебна стимулација за матичните лекари. Односно, матичните лекари ...
сите 343 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

– Мнозинство има, тоа можам да го потврдам, очекуваме со овие разговори ова мнозинство да се зголеми дополнително и да да биде стабилно за да може во наредните ...
сите 338 | | | веќе видена

Државниот јавен обвините, Љубимир Јовески, на вчерашната прес-конфернеција со бугарските обвинители во Скопје, рече дека се обезбедуваат и други докази, а се ...
сите 474 | | | веќе видена

Новата варијанта на коронавирус Омикрон е откриена кај 13 лица кои пристигнале во холандскиот главен град Амстердам со двата лета од Јужна Африка. Претходно ...
сите 387 | | | веќе видена

Утре попладне ќе се одржи нова средба помеѓу лидерот на СДСМ во оставка, премиерот Зоран Заев и првиот човек на Алтернатива, Африм Гаши, објави телевизија 24 . ...
сите 210 | | | веќе видена

Во спомен на жртвите на автопатот Струма кои го загубија животот во несреќата на автобусот на Беса Транс, бугарскиот д-р Димитар Ленков нуди двете држави ...
сите 427 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев пратил СМС порака до членството: Секој од вас да повика на обединување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: