Од партијата на Села велат дека има спремност за ново парламентарно мнозинство


Има спремност за ново мнозинство, велат од Алијанса за Албанците на Зијадин Села. Села, на денешното партиско Централно претседателство во Тетово ги ...
| | веќе видена | слични

Заев не треба да се разочарува и не треба да си дава оставка, рече претседателот на ДУИ, Али Ахмети во синоќешното гостување на ТВ 21. Ахмети смета дека ...
| | веќе видена | слични

Али Ахмети, лидерот на ДУИ, му порача на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дека нема што да бара во Кичево, каде што докторот Александар ...
| | веќе видена | слични

Шилегов е најдобриот градоначалник што досега го имало Скопје, изјави лидерот на ДУИ, Али Ахмети кој беше гостин во синоќешната дебатна емисија Клик плус на ТВ ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев донесе тешки, но многу значајни одлуки за државата и треба да остане премиер, изјави вечерва лидерот на ДУИ, Али Ахмети. – Заев ја внесе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од партијата на Села велат дека има спремност за ново парламентарно мнозинство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: