ДИК ги отфрли приговорите на „Алијанса и Алтернатива“, „Левица“ и „Твоја партија“


Државната изборна комисија денеска ги отфрли сите приговори на повеќе политички партии и коалиции поднесени по одржувањето на првиот изборен круг на локалните ...
| | веќе видена | слични

Во недела во Дебар ќе се прегласува на едно избирачко место, откако Управен суд ја прифати тужбата на коалицијата Алијанса за Албанците-Алтернатива, а ДИК врз ...
| | веќе видена | слични

Нови 52 лица болни и изнемоштени се пријавиле за гласање во вториот круг чии барања ги прифатила Општинската изборна комисија во Битола. Вкупната бројка на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тоа со оглед дека вкупниот број на запишани избирачи на ова избирачко место влијае врз вкупните резултати во оваа општина. -Прегласување за градоначалник и за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државната изборна комисија ја разреши Општинската изборна комисија за Дебар, поточно нејзниот прв ешалон, додека остануваат и понатаму заменик-претседателот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За гласање се пријавиле и 15 лица кои се во изолација поради Ковид-19. Уште 84 болни и изнемоштени лица од Кочани поднеле барање до Општинската изборна ...
| | веќе видена | слични

На месото на Маџите Атипи, нов претседател на ОИК-Дебар е Рилинд Хаса, а потпретседател на комисијата и понатаму е Јованка Јосифовска. -Ги презедовме обврските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Научниците ни велат дека можеме да направиме сè што можеме додека не дознаеме повеќе за карактеристиките на омикрон. Да се ​​подготвиме за најлошото, ...
сите 615 | | | веќе видена

-Останките ќе бидат донесени в петок и преку организиран државен протокол ќе им бидат предадени на семејствата во нивните домови. Ова е информација што ја ...
сите 477 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 126 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИК ги отфрли приговорите на „Алијанса и Алтернатива“, „Левица“ и „Твоја партија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: