Димитриевски: Нашиот план е да реализираме повеќе од 800 проекти во следниот мандат


Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
| | веќе видена | слични

Независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски јавно го прашува министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, која е причината за толкава ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски истакна дека живееме во исполитизирано општество, каде оние што не припаѓаат никаде велат „џабе ми е, ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев донесе тешки, но многу значајни одлуки за државата и треба да остане премиер, изјави вечерва лидерот на ДУИ, Али Ахмети. – Заев ја внесе ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Демократска унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети, вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 порача дека премиерот Зоран Заев не е во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Коалицијата којашто ние ја предводиме во моментов, која што е граѓанска иницијатива, а зајакната со уште два политички субјекти, едниот е Алијанса за ...
| | веќе видена | слични

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски во дебатната емисија на телевизија Клан потенцираше дека пред четири години сите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот државјанин Сади Салех по грешка бил вклучен на листата на повредени патници од несреќата на автобусот на „Беса транс”, што се случи на автопатот ...
сите 714 | | | веќе видена

Ќе се менуваат предлог мерките на Комисијата за заразни болести. Владата очигледно ја спушта топката - ги врати назад и бара од Комисијата анализи и предлози ...
сите 435 | | | веќе видена

Пронајдено е уште едно тело на починат патник при дополнителен преглед на автобусот на Беса Транс, кој во втоникот изгоре на автопатот Струма во Бугарија. ...
сите 443 | | | веќе видена

Од Алтернатива на Африм Гаши вечерва соопштија дека разговарале за целокупната политичка состојба во земјава, и велат дека сме во здравствена, енергетска и ...
сите 208 | | | веќе видена

Тој сигурно чекори по режимските стапки на својот ментор азилантот Груевски, кој, своевремено беше и лидер на партија и министер, градоначалник, судија, ...
сите 105 | | | веќе видена

Првите двајца ќе бидат пуштени утре, на 27 ноември, други двајца на 28 ноември, уште двајца на 30 ноември и едно лице на 1 декември. Српскиот државјанин ќе ...
сите 690 | | | веќе видена

Централниот одбор на СДСМ вечерва ја почна седницата на која треба да се разгледува оставката на претседателот на партијата Зоран Заев, а ќе се дискутира и за ...
сите 245 | | | веќе видена

Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да се усвои ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитриевски: Нашиот план е да реализираме повеќе од 800 проекти во следниот мандат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: