Samsung Electronics - еден од петте најдобри светски брендови на листата на Interbrand

Атлантик група во првите девет месеци од 2021 година забележа приход од продажба во износ од 566,4 милиони евра, што во однос на истиот период лани претставува ...
| | веќе видена | слични

Компанијата оствари раст на прихподите од 9,3 отсто во однос на 2020 година, а посебно се истакнува органскиот раст од преку 10 проценти во споредба со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Неопходни се нови политики, правила и модел што ќе овозможат одржлив развој на македонското земјоделство и прехранбена индустрија. Новиот систем треба да биде ...
| | веќе видена | слични

Новиот систем треба да биде прилагоден на спецификите, локалните услови и потребите на секторот, но истовремено треба да ги вгради искуствата и позитивните ...
| | веќе видена | слични

Во екот на пандемијата, кога цените на нафтата и гасот низ светот се задржаа на минимални вредности, Владимир Литвиненко, за разлика од многу аналитичари што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Конференција посветена на предизвиците и решенијата за развој на земјоделството и прехранбената индустрија во регионот ќе се одржи денеска во организација со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кандидатот за претседател на СДСМ Драган Ковачевски од вечерва ја презентира програмата пред членовите на СДСМ. Вечерва сме во Карпош каде се сретнувам со ...
сите 493 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Лидерот на Алтернатива, Африм Гаши на денешната прес-конференција изјави дека кога бил помлад формирал бенд кој се викал „Празни џебови“. На прашање што ќе ...
сите 119 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 416 | | | веќе видена

Речиси 120 луѓе биле позитивни на тестот за Ковид-19 по посетата на норвешки ресторан каде што се одржал деловен настан кој се претворил во жариште на ...
сите 405 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Samsung Electronics - еден од петте најдобри светски брендови на листата на Interbrand

Од:
До кого (е-маил):
Порака: