Весковски: Да се обединиме и да го дадеме својот глас за нова енергија, нови проекти, подобра иднина


Заедно тргнавме по патот за најдоброто за нашата општина, најдоброто за нашата држава, вели кандидатот за градоначалник на Карпош од СДСМ, Душко Весковски. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Нашата цел е да не дозволиме урбаниот хаос предизвикан од непланската урбанизација од минатото, повторно да го окупира и нашиот Карпош. Свесни сме дека ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за градоначалник на Општина Карпош од СДСМ и Коалицијата Душко Вескосвски вети дека доколку биде избран ќе работи на планска хумана урбанизација на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Карпошани, да се обединиме, за да не бидеме кабаетлии во понеделник. Да се обединиме и да не дозволиме минатото да го земе местото на иднината, порача вечерва ...
| | веќе видена | слични

Зелените зони исчезнуваа од пред нас и никнуваа згради, се сеќаваме како не можевме да ги запишеме децата во градинка, затоа што Стевчо така одлучил, но затоа ...
| | веќе видена | слични

Наследството на ВМРО – ДПМНЕ во Скопје е кич, корупција и загадување, порача денеска од Карпош секретарот за меѓународна соработка на СДСМ Бојан Маричиќ. Тој ...
| | веќе видена | слични

Дали ќе му дадеме четврт мандат на Стевчо или Душко ќе добие прв за да направи се што може да направи за Капош.Покажавме во овие неколку дена дека навистина ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Зоран Заев вчера пред коалиционите партнери го презентираше договореното со Алтернатива на Африм Гаши за влез во владата, предводена од СДСМ.Како што се ...
сите 623 | | | веќе видена

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски им посака успех на кандидатите кои се во трка за лидер на СДСМ, и кажа дека нема да коментира имиња, ниту пак ќе ...
сите 433 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 260 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.744 тестирања, а ...
сите 391 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 158 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 271 | | | веќе видена

Парламентот на Република Српска во петок ќе одлучува за плановите на лидерот на босанските Срби, Милорад Додик за отцепување. Ова денеска го потврди ...
сите 208 | | | веќе видена

Роберт Левандовски вели дека бил погрешно интерпретиран во неговата изјава за полска телевизија, што ја пренесоа светските медиуми и која предизвика голем ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Весковски: Да се обединиме и да го дадеме својот глас за нова енергија, нови проекти, подобра иднина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: