Мицкоски: Народот заслужува шанса и среќа, а надежта покажана во првиот круг е патот кон промените


Народот заслужува шанса и среќа, а надежта покажана во првиот круг на локалните избори е патот кон промените, смета Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Панчо од групата ДНК вечерва на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје директно му упати порака на лидерот на партијата Христијан Мицкоски.Имено пејачот преку ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Новата иднина се заедничките победи и заедничкиот патриотизам. Тоа е нашата визија и шанса да го извадиме општеството од летаргијата во која е навлезено. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Граѓаните сакаат да видат едноставно надеж, сакаат да видат план за како понатаму. А, не да се враќаме назад. Така што чувствувам и онаа енергија што ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Планирам секој атом од својата енергија да го вложам да работам за граѓаните, да бидам нивен сервис, да направиме реформи кои ќе значат подобар живот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цена кампања ваква каква што ја води СДСМ има две цели, првата е да ја намали излезноста, со црната кампања ќе ја спуштат излезноста и ќе дојде до битка на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ние стоиме позади понудите на нашите кандидати, а тоа се повеќе од 16 илјади проекти за општините. Ние додека зборувавме за визија, проекти. Противникот беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев вечер на заедничка средба ќе ги информира партиите од владината коалиција за договорот за влегување на Алтернатива во Владата. Средбата со ...
сите 596 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

На средбата, како што соопштија од Министерството, била истакната потребата што поскоро да се одреди датум за разговори со Европската унија, бидејќи патот на ...
сите 217 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 376 | | | веќе видена

Фијаско на правната држава - вака дел од правниците и ескпертите по кривично право го толкуваат политичкиот договор меѓу Зоран Заев и Африм Гаши со кој дека ќе ...
сите 57 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Народот заслужува шанса и среќа, а надежта покажана во првиот круг е патот кон промените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: