ВИДЕО | Енергетската криза ќе трае и догодина поради шок цените – тоа ќе се прелее и во македонската економија и финансии


Пазарот на гас го контролираат берзите, банките, земјите производители, во прв ред Катар, САД и Русија. Кина добива многу малку гас од Русија од гасоводот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Не ја гледам причината зошто одбраната сака да ги оспори доказите, одговори министерот за правда Бојан Маричиќ во гостувањето во „Утрински брифинг“, на ...
| | веќе видена | слични

Според Маричиќ ќе има зголемување на платите за судиите и обвинителите, но и нови вработувања со цел да се пополни недостатокот од кадар во овие институции за ...
| | веќе видена | слични

Прашањето за квалитетот на менаџурањето на големите корпорации е поврзано со зголемувањето и имплементирањето на апликативните знаења. Патеката на развој, на ...
| | веќе видена | слични

На Локалните избори секогаш се случуваат да имаме некакви метаморфози или некакви мутации на постоечките коалиции во централно ниво. Тоа не е прв случај. Во ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда Бојан Маричиќ денес гостуваше во Утрински брифинг при што поразговараме за неколку битни теми од неговиот ресор, а меѓу другото и за ...
| | веќе видена | слични

-Од 2006 се донесе согласност од сите партии, се донесе изборниот законик кој се кодифицира и со тоа беше нагласена професионалицаија, се направи јавен оглас и ...
| | веќе видена | слични

Важна а запоставена тема од областа на судството и правдата се вештачењата, кои се дел од сите покомплексни и покомпликувани судења, а мислењето на вештаците ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 401 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Енергетската криза ќе трае и догодина поради шок цените – тоа ќе се прелее и во македонската економија и финансии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: