Извештајот на ЕК одново потврди дека Македонија го испорача ветеното, ветото од Бугарија се уште пречка за старт на преговорите


Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
| | веќе видена | слични

Според балканскиот барометар, спроведен од регионалниот совет за соработка за 6% е намалена поддршката кај луѓето, кои сметаат дека ЕУ е добра и позитивна ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во односите меѓу Србија и Северна Македонија нема посебни проблеми, изјави вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров во интервју за белградска ТВ Н1. ...
| | веќе видена | слични

„Не ветивме само така, не падна од небо, туку се фокусиравме на ветувањата што ни ги дадоа Брисел и другите европски градови. Ако не го исполнат ветувањето што ...
| | веќе видена | слични

Тој воедно наведе дека иако земјите од регионот зборуваат за потребата од соработка, меѓусебните конфликти повремено излегуваат на површина, јави дописникот на ...
| | веќе видена | слични

Зелената иднина се повеќе се профилира како право на секој човек и граѓанин, меѓутоа автоматски и како одговорност на секој од нив. Само со еден сеопфатен ...
| | веќе видена | слични

Убаво би било ЕУ да ја потсети Бугарија дека е недолично таа да ѝ дели совети за почитување малцински прашања, говор на омраза и правилно поимање на ...
| | веќе видена | слични

Затоа и секое гласање во изминативе години се сведува на спонзорирање на разузданиот живот на претставниците на политичките елити и на нивните сателити ...
| | веќе видена | слични

Дали постои екстензивна дискриминација врз жените кај нас?! Дали се прекршуваат принципите на еднаквост на правата и почитување на човековото достоинство?! ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 401 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извештајот на ЕК одново потврди дека Македонија го испорача ветеното, ветото од Бугарија се уште пречка за старт на преговорите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: