АВТОБУСКИТЕ ПРЕВОЗНИЦИ ЌЕ БАНКРОТИРААТ ИЛИ ЌЕ ЈА ЗГОЛЕМАТ ЦЕНАТА НА БИЛЕТИТЕ ЗА 20 ОТСТО Со сегашните цени работат со загуба, а патници имаат сѐ помалку


Сè повисоките цени на горивата го доведуваат во прашање и превозот на патници во земјава. Автобуските превозници најавуваат зголемување на цената на билетите ...
| | веќе видена | слични

Растот на минималната плата на 18 илјади денари, т.е. над педесет отсто од просечната плата, ќе го наруши економскиот развој на државата и негативно ќе влијае ...
| | веќе видена | слични

Од чевларскиот и текстилниот сектор, реагираат по најавата на премиерот Зоран Заев дека од 1 јануари минималецот ќе се зголеми на 18.000 денари, и велат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цените на основните прехранбени продукти, секојдневно растат, се повисоки се и секојдневните трошоци за живот па за да се амортизира ударот врз најсироманшната ...
| | веќе видена | слични

Штипските таксисти бараат зголемување на цената на стартот од 50 на 70 денари. Барањето ќе го достават до новиот локален совет, а причините се зголемувањето на ...
| | веќе видена | слични

Растот на цените на горивата може да ги покачи цените на такси превозот во Штип. Здруженијата на такси превозници сметаат дека сегашните цени ги носат во ...
| | веќе видена | слични

Глигор Арсов, претставник на Здружение на такси возачи – Штип, вели дека барањето им е подготвено, се чека само формирањето на новите локални совети. Според ...
| | веќе видена | слични

Екипа на „Нова Македонија“ изминатата недела теренски го опипа пулсот на такси-превозот во Скопје. Заклучокот е застрашувачки. Во градот има огромен број ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи денеска на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 638 | | | веќе видена

Мојата цел е да победам и да го вратам социјалдемократскиот сојуз на победничките шини, изјави вечерва во Тема на денот на Сител Фросина Ременски, кандидат за ...
сите 355 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Во последните 24 часа, регистрирани се 276 нови позитивни случаи на САРС КоВ-2од направени 2.720 тестирања, пријавени се вкупно 10 починати лица, пет во ...
сите 380 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 418 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 141 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АВТОБУСКИТЕ ПРЕВОЗНИЦИ ЌЕ БАНКРОТИРААТ ИЛИ ЌЕ ЈА ЗГОЛЕМАТ ЦЕНАТА НА БИЛЕТИТЕ ЗА 20 ОТСТО Со сегашните цени работат со загуба, а патници имаат сѐ помалку

Од:
До кого (е-маил):
Порака: