СДСМ: Ние ги слушаме луѓето, не газиме врз нив и градиме мостови, железници, булевари…


Волкот влакното го менува, а СДСМ не ја менува навиката во партиските соопштенија за сите неволји во државава да ја обвинува опозицијата, а тие како власт „око ...
| | веќе видена | слични

Последен пример за тоа е вчерашната одлука на Владата да ја смени локацијата на центарот за странци кој нема да се гради во Бардовци, порача вечерва од Карпош ...
| | веќе видена | слични
4 копии

НАТО е реалност, ЕУ интеграцијата ни е на дофат ако останеме на прогресивниот автопат кој води до демократски и европски стандарди и вредности. Македонскиот ...
| | веќе видена | слични

Ние движиме напред заедно со луѓето. Носиме многу повеќе грижа и многу повеќе ефикасност во служењето кон граѓаните. Тоа е промената која ја внесуваме и во ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните ќе го дадат правецот дали ќе одиме кон модерно Скопје или назад кон лагите и лошото управување со Скопје. Граѓаните знаат дека овие четири години ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Верувам дека успеавме во овие 10-тина дена да испратиме сериозни пораки, сега сме обединети, здружени сме, во коалицијата, со партиите на Албанците и со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на СДСМ Зоран Заев вели дека во вториот круг очекува мобилизација на прогресивното гласачко тело. Тој смета дека граѓаните гледаат дека можеме да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Народе мој, видовте како работи Влада која не ги дели луѓето. После 20 години, прашањата од Охридскиот договор се целосно спроведени. Нема веќе изговори. Доста ...
| | веќе видена | слични

Пред самиот финиш на изборната кампања Заев повикува на масовна излезност во недела. Преку видео порака ги повика граѓаните да излезат и да го дадат својот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев вечер на заедничка средба ќе ги информира партиите од владината коалиција за договорот за влегување на Алтернатива во Владата. Средбата со ...
сите 612 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

На средбата, како што соопштија од Министерството, била истакната потребата што поскоро да се одреди датум за разговори со Европската унија, бидејќи патот на ...
сите 216 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 376 | | | веќе видена

Фијаско на правната држава - вака дел од правниците и ескпертите по кривично право го толкуваат политичкиот договор меѓу Зоран Заев и Африм Гаши со кој дека ќе ...
сите 54 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Ние ги слушаме луѓето, не газиме врз нив и градиме мостови, железници, булевари…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: