[Видео] Куклата бегалка Малечката Амал го завршува патешествието од 8.000 километри


Џиновската кукла на девојче сириска бегалка, направена со цел да ги симболизира милионите раселени деца, пристигна во Англија, последната дестинација на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

„Научниците ни велат дека можеме да направиме сè што можеме додека не дознаеме повеќе за карактеристиките на омикрон. Да се ​​подготвиме за најлошото, ...
сите 613 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 147 | | | веќе видена

Лионел Меси ја презентираше Златната топка, престижна награда која ја доби неодамна на церемонијата оджрана во Париз. Фудбалерот на ПСЖ во понеделникот се ...
сите 253 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

[Видео] Куклата бегалка Малечката Амал го завршува патешествието од 8.000 километри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: