Пецаков: Граѓаните самите ќе одлучуваат за сопствените средства и ќе бидат господари на своите проекти

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Разубавувањето на делот околу Охридското Езеро е наш приоритет затоа што сакаме нашите деца да растат тука и да растат здрави, а по нас да оставиме здрава и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гарантираме проекти за нова и светла иднина во населбите Воска, Далјан, 15 Корпус и Железничка. За жителите во населбите Воска и Далјан: Реконструкција на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Гарантираме проекти за нова и светла иднина во населбите Воска, Далјан, 15 Корпус и Железничка, ветува кандидатот за градоначалник од ВМРО ДПМНЕ Кирил Пецаков. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
4 копии

Во периодот што следува сакаме да придонесеме децата - нашата иднина, да имаат вистински можности за правилен раст и развој. Целта ни е да ги активираме ...
| | веќе видена | слични

Целта ни е да ги активираме младите, да ги поттикнеме да се дружат и да развиваат здрави навики, изјави Кирил Пецаков, кандидатот за градоначалник на Охрид на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 401 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пецаков: Граѓаните самите ќе одлучуваат за сопствените средства и ќе бидат господари на своите проекти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: