Османи: Нема потреба од предвремени парламентарни избори, владината коалиција е стабилна


Портпаролот на Демократската Унија за Интеграција, Бујар Османи на денешната прес-конференција ја искажа проценката на ДУИ за изборната кампања, за текот на ...
| | веќе видена | слични

Веќе нема дилеми дека опозицијата во Македонија се обединува. Она што се навестуваше и се остварува. Се започна со подадената рака меѓу ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двата договора се прагматични, ги коментира Селим Ибраими, политички аналитичар од Институтот за безбедносни студии и развој, договорите што ги постигнаа Али ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ДПА, Мендух Тачи во емисијата „Click Plus“ на ТВ21 го коментираше и договорот постигнат со лидерот на ДУИ, Али Ахмети на саботната средба. Тој ...
| | веќе видена | слични

„Претседателот на ДПА Мендух Тачи вечерва во емисијата ‘Клик Плус’ на ТВ 21 ги образложи ‘двете причини зошто ја поддржува ДУИ на овие локални избори“. – ...
| | веќе видена | слични

„Билал Касами со своите непредвидливи амбиции нема да успее да ја доведе во опасност Владата на Македонија, бидејќи е таа стабилна и без Беса, но ќе предизвика ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ДПА, Мендух Тачи, вечерва гостуваше на ТВ21 и изјави дека премиерот Зоран Заев „сѐ уште има голема поддршка на меѓународната заедница“ и оти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи денеска на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 648 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Во последните 24 часа, регистрирани се 276 нови позитивни случаи на САРС КоВ-2од направени 2.720 тестирања, пријавени се вкупно 10 починати лица, пет во ...
сите 380 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 408 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 254 | | | веќе видена

Речиси 120 луѓе биле позитивни на тестот за Ковид-19 по посетата на норвешки ресторан каде што се одржал деловен настан кој се претворил во жариште на ...
сите 404 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Нема потреба од предвремени парламентарни избори, владината коалиција е стабилна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: