Од ЕЛЕМ најавуваат: Завршната постапка за тендерот за јаглен е во тек, изборот во четврток


Која фирма и за колку пари ќе увезе 1,2 милиони тони јаглен за ТЕЦ Осломеј и РЕК Битола, најверојатно ќе се знае во четврток. Јавниот повик за набавка зврши на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Милионите евра со кои Владата ја задолжува Македонија за купување на струја ќе ги плати народот, од и онака истенчениот џеб, вели за Алфа универзитетскиот ...
| | веќе видена | слични

Поскапувањето на струјата засега не се најавува поради локалните избори, рече поранешниот министер и еконимски аналитичарот Џевдет Хајредини, кој денеска беше ...
| | веќе видена | слични

Поскапувањето на електричната енергија засега не се најавува во јавноста поради локалните избори и треба на клучните позиции во државата да се постават ...
| | веќе видена | слични

Џевдет Хајредини, поранешен министер за финансии во Студио 10 во врска со можната енергетска криза, истакна дека ваквото прикажување на состојбите во државата, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија е пред енергетски колапс, и се заканува тешка зима со рестрикции и проблем со затоплување. Оваа неспособна власт на Заев ја донесе Македонија во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од „Левица“ бараат одговорност од директорите на МЕПСО и ЕСМ, Куштрим Рамадани и Васко Ковачески, за како што велат, лошата кадровска политика во енегетските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Африм Гаши на Илинденска број 2, доколку добие зеелно светло утре од неговите сопартијци, ќе влезе со министерска фотелја и на Зоран Заев и на Али Ахмети. ...
сите 410 | | | веќе видена

По десет дена, роднините на починатите од трагичната автобуска несреќа во која животот го загубија 45 лица, денеска на скопскиот аеродром ги пречекаа ...
сите 720 | | | веќе видена

Истече рокот за поднесување кандидатури за претседател на СДСМ. До партијата пристигнале четири кандидатури: од Димитар Ковачевски, Фросина Ременски, Властимир ...
сите 227 | | | веќе видена

Од Државниот пазарен инспекторат велат дека Законот предвидува, прво, укажување до трговците за отстранување на недостатоците во спроведувањето на Законот. ...
сите 203 | | | веќе видена

Омикрон е многу пренослив сој на коронавирусот, но од Светската здравствена организација (СЗО) порачаа дека луѓето не треба да паничат. Главниот научник на ...
сите 497 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува јавно да бара одговори од власта која за автобуската несреќа во која 45 наши сограѓани ги загубија своите животи, се уште нема никаква ...
сите 261 | | | веќе видена

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 159 | | | веќе видена

Повторно мерка од Владата со која на најбезобразен начин се подценува достоинството на матичните и докторите од примарна здравствена заштита. Ќе добивале 30 ...
сите 180 | | | веќе видена

Maкедонија на 24. март ја чека тежок натпревар на гости против Италија во баражот за Светското првенство. Ждрепката сакаше да го добиеме најтешкиот можен пат ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од ЕЛЕМ најавуваат: Завршната постапка за тендерот за јаглен е во тек, изборот во четврток

Од:
До кого (е-маил):
Порака: