Даштевски: Во 99 проценти од избирачките места, читачите на отпечатоци работеа добро


Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски, оцени дека локалните избори од првиот круг се успешни. Тој изјави дека одекот на локалните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државната изборна комисија за помалку од 24 часа го поништи изменетото упатство за важечки и неважечки гласачки ливчиња. Сега поништената измена предвидуваше ...
| | веќе видена | слични

Во ОИК Кичево се прифатени и барања на 464 лица болни и изнемоштени, кои како и лицата со Ковид-19 ќе гласаат во сабота. -За вториот изборен круг од локалните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
| | веќе видена | слични

Државната изборна комисија (ДИК) изгласа поништување на одлуката која ја донесе вчера за измена на Упатството за важечки и неважечки ливчиња. Претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на Врховниот суд и некогашен член на ДИК Дане Илиев одлуката на Управниот суд да бидат прогласени за важечки и гласачките ливичиња без ...
| | веќе видена | слични

Конкретно, Управниот суд на Република Северна Македонија, е тој кој прогласи гласачки ливчиња без печат за важечки, а не Државната изборна комисија, напротив ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот Скендер Реџепи-Зејд најави дека како пратеник на Алтернатива утре ќе се повлече од позицијата координатор на заедничката пратеничка група со ...
сите 673 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 378 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 417 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 254 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Даштевски: Во 99 проценти од избирачките места, читачите на отпечатоци работеа добро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: