Транспортот на гласачките ливчиња чинел 65.000 евра: Еден километар се наплаќа 46 денари


За да гласачките ливчиња стигнат од печатницата до Општинските изборни комисии (ОИК), а од таму до Државната изборна комисија (ДИК) биле потрошени 65.000 евра, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државната изборна комисија за помалку од 24 часа го поништи изменетото упатство за важечки и неважечки гласачки ливчиња. Сега поништената измена предвидуваше ...
| | веќе видена | слични

Во ОИК Кичево се прифатени и барања на 464 лица болни и изнемоштени, кои како и лицата со Ковид-19 ќе гласаат во сабота. -За вториот изборен круг од локалните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
| | веќе видена | слични

Државната изборна комисија (ДИК) изгласа поништување на одлуката која ја донесе вчера за измена на Упатството за важечки и неважечки ливчиња. Претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на Врховниот суд и некогашен член на ДИК Дане Илиев одлуката на Управниот суд да бидат прогласени за важечки и гласачките ливичиња без ...
| | веќе видена | слични

Конкретно, Управниот суд на Република Северна Македонија, е тој кој прогласи гласачки ливчиња без печат за важечки, а не Државната изборна комисија, напротив ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Алтернатива, Африм Гаши на денешната прес-конференција изјави дека кога бил помлад формирал бенд кој се викал „Празни џебови“. На прашање што ќе ...
сите 646 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 416 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 309 | | | веќе видена

Речиси 120 луѓе биле позитивни на тестот за Ковид-19 по посетата на норвешки ресторан каде што се одржал деловен настан кој се претворил во жариште на ...
сите 405 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Транспортот на гласачките ливчиња чинел 65.000 евра: Еден километар се наплаќа 46 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: