„Нема алтернатива за членството на Западен Балкан во ЕУ“


3 копии

Светот многу се промени во последните 30 години - интернетот, апликациите и компјутерите денес се во центарот на речиси сите човечки активности. Како резултат ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Повлекувањето на НАТО од Авганистан би можело да го забрза процесот на таканаречената „балканизација“ на меѓународната мисија на Косово и Метохија, во која ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Преговорите за влез на Алтернатива во Владата се при крај. Најверојатно наредната недела лидерите на политичките партии ќе го објават и договорот што се ...
сите 499 | | | веќе видена

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 303 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Нема алтернатива за членството на Западен Балкан во ЕУ“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: