БОГАТА ДИВИДЕНДА ЗА АКЦИОНЕРИТЕ: НЛБ Банка ќе подели 25 милиони евра

Стопанска банка а.д. Битола, заклучно со третиот квартал од годинава, го продолжи трендот на остварување позитивни финансиски резултати, информираат од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стопанска банка а.д. Битола, заклучно со третиот квартал од 2021 година го продолжи трендот на остварување позитивни финансиски резултати. Во услови на бавно ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Во првите девет месеци од тековната година, напорите на Банката беа насочени кон наплата на нефункционалните и претходно отпишани ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На почетокот, морам да го нагласам фактот дека за мене и дел од семејството, изминатава недела, силен впечаток остави едно ново филмско остварување, кое, ...
| | веќе видена | слични

Банките во еврозоната планираат да ги заострат критериумите за доделување станбени и корпоративни кредити на крајот на годината, додека критериумите за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 2 минути Тетекс АД Тетово за периодот Јануари-Септември 2021 година оствари добивка на износ од 81.464 илјади денари, наспроти оперативната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Африм Гаши на Илинденска број 2, доколку добие зеелно светло утре од неговите сопартијци, ќе влезе со министерска фотелја и на Зоран Заев и на Али Ахмети. ...
сите 433 | | | веќе видена

Од Државниот пазарен инспекторат велат дека Законот предвидува, прво, укажување до трговците за отстранување на недостатоците во спроведувањето на Законот. ...
сите 203 | | | веќе видена

По десет дена, роднините на починатите од трагичната автобуска несреќа во која животот го загубија 45 лица, денеска на скопскиот аеродром ги пречекаа ...
сите 284 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува јавно да бара одговори од власта која за автобуската несреќа во која 45 наши сограѓани ги загубија своите животи, се уште нема никаква ...
сите 261 | | | веќе видена

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 155 | | | веќе видена

Повторно мерка од Владата со која на најбезобразен начин се подценува достоинството на матичните и докторите од примарна здравствена заштита. Ќе добивале 30 ...
сите 180 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БОГАТА ДИВИДЕНДА ЗА АКЦИОНЕРИТЕ: НЛБ Банка ќе подели 25 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: